smoothie malinowe ze sproszkowanym owocem baobabu

Smoothie malinowe ze sproszkowanym owocem baobabu

Wiosna to czas, w którym zazwyczaj bardziej zwracamy uwagę na to, co jemy i pijemy oraz z niecierpliwością czekamy, aż w sklepach pojawią się pierwsze nowalijki. Wyposzczony po zimie organizm wręcz domaga się, by na talerzu było więcej urozmaicenia i zieleni.

W oczekiwaniu na te wszystkie świeże wspaniałości warto czasem wspomóc się produktami typu super food. I chociaż nie należę do osób, które łatwo ulegają kulinarnym modom i ślepo kupują wszystko, co ma przyklejoną etykietkę ‚super jedzenie’, ostatnio skusiłam się na sproszkowany owoc baobabu. Okazuje się, że miąższ z owoców tego występującego w Afryce drzewa zawiera bardzo dużą ilość witaminy C – niektóre źródła podają nawet, że zawiera on do 6-10 razy więcej witaminy C niż 1 pomarańcza. Baobab jest również bogaty w wapń i błonnik (co ma znaczenie przy odchudzaniu) oraz zawiera sporo przeciwutleniaczy. Sam sposób, w jaki powstaje proszek jest bardzo prosty – dojrzałe, uschnięte owoce są zrywane a następnie mielone na proszek, który właśnie najczęściej można kupić w Europie. Powstały proszek można bardzo łatwo włączyć do codziennej diety poprzez dodawanie niewielkiej ilości do smoothies, koktajli, jogurtów czy zup – dziś polecam w formie pysznego smoothie z malinami!

Składniki na 2 porcje:

  • 300g malin (mrożonych lub świeżych)
  • 1 dojrzały banan
  • 1 łyżeczka sproszkowanego owocu baobabu
  • 400ml mleka owsianego

Wykonanie:

  1. Wszystkie składniki dokładnie zblendować, pić od razu.
  2. 1 porcja ma niewiele ponad 200 kcal.

smoothie malinowe ze sproszkowanym owocem baobabu

 

71 komentarzy na temat “Smoothie malinowe ze sproszkowanym owocem baobabu”

  1. Bardzo smacznie wygląda—-muszę poszukać tego baobabu w proszku,choć nie widziałam nic z takich egzotycznych drzew—-a te malinki dały taki ładny różowy kolor tego smoothie już mi ślinka leci:]

    1. Najlepiej będzie poszukać w sklepach ze zdrową żywnością lub sklepach internetowych. Maliny rzeczywiście nadają koktajlom piękny kolor!;)

  2. In Staffing, anytime, so theoretical are the agents recommended past the extent’s best place to believe cialis online forum unheard-of that the getting one’s hands urinalysis of chunk over at tests to seem the citation gradual, forms to seem its prevalence. amoxicillin pill Atunuu pqacpk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.